0%

İçeriğimizde bulabileceğiniz başlıklar şu şekildedir;

 • Telefon Wifi Bağlanmıyor / Wifi Bağlantı Sorunu
 • Telefonum Wi-Fi'ye Bağlanmıyor Sorununun Basit Çözümleri
 • Telefonun Wi-Fi Özelliğinin Açık Olduğundan Emin Olmalısınız
 • Kablosuz Ağ Bağlantı Kapsamında Olduğunuzu Kontrol Edebilirsiniz
 • Cihazınızı Yeniden Başlatabilirsiniz
 • Ağı Unuttuktan Sonra Ağa Yeniden Bağlanmayı Deneyebilirsiniz
 • İşletim Sisteminizin Güncellediğinizden Emin Olduktan Sonra Yeniden Deneyebilirsiniz
 • Konum Ayarlarını Kapatabilirsiniz
 • Ağ Ayarlarınızı Sıfırlayabilirsiniz
 • Telefonum Sık Sık Ağ Hatası Uyarısı Veriyor Ne Yapmalıyım?
 • Telefonum Wi-Fi Bağlanmıyor Sorununun Sebepleri

Akıllı telefonların kablosuz ağlara bağlanamama sorunu oldukça yaygındır. Telefonunuz WiFi'ye bağlanmadığında, bu sorunu çözebilmek için bazı farklı adımlar izlemeniz gerekebilir. Bu yazımızda beraber bu çözüm yöntemlerini inceleyelim ve "Telefonum WiFi'ye bağlanmıyor, WİFİ bağlantı sorunur" sorununu nasıl çözebileceğimizi hep birlikte görelim.

'Telefonum Wi-Fi'ye bağlanmıyor, Wİ-Fİ bağlantı sorunun çözümü için bazı yöntemler;

 • Telefonun Wi-Fi özelliğinin açık olduğundan emin olmalısınız.
 • Kablosuz ağ bağlantı kapsamında olduğunuzu kontrol edebilirsiniz.
 • ‘’Cihazım WiFi’ye bağlanmıyor” sorunu yaşayan cihazınızı yeniden başlatabilirsiniz.
 • Ağı unuttuktan sonra ağa yeniden bağlanmayı deneyebilirsiniz.
 • İşletim sisteminizin güncellediğinizden emin olduktan sonra yeniden deneyebilirsiniz.
 • Konum ayarlarını kapatabilirsiniz.
 • Ağ ayarlarınızı sıfırlayabilirsiniz.
 • Yukarıdaki yöntemlerden sonra telefonunuz hala Telefon Wi-Fi'ye Bağlanmıyorsa ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız teknik servise danışabilirsiniz.

Günümüzde, internet ve teknoloji birbirinden ayrılmaz hale gelmiştir. Bu nedenle, akıllı telefonumuzun internet bağlantısı olmadığında yapabileceklerimiz fazlasıyla sınırlıdır. Mobil veri paketlerinin de bazen sınırlı olduğu düşünülürse, çoğumuz internet için bir kablosuz ağa bağlanmak isteyebiliriz. Ancak, "Cihazım WiFi'ye bağlanmıyor" sorunu tam da bu noktada ortaya çıkabilir. Bu sorunla pek çok kullanıcı sık sık karşılaşmaktadır.

"Cihazım WiFi'ye bağlanmıyor" sorunu, akıllı telefon kullanıcılarını etkileyebilir. Bağlanmak istediğiniz kablosuz ağla ilgili sorunları bir kenara koyarsak, genel olarak "Telefonum WiFi bağlanmıyor" sorununun kaynağı kullanmakta olduğumuz akıllı telefondan kaynaklanabilir.

Wi-Fi sorunlarını belirtilen yöntemler ile çözemezsniz Android telefonunuzdaki ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Ayarlar menüsüne girip "Ağ ve İnternet" seçeneğine tıklamalısınız. Hemen ardından "Wi-Fi" bölümüne tıkladıktan sonra burada "Ağ Ayarlarını Sıfırla" veya benzer bir seçeneği görüp tıklayabilirsiniz. Bu işlem, ağ bağlantılarınızı sıfırlayacaktır ve sorunu çözecektir.

Telefonum Wi-Fi’ye Bağlanmıyor Sorununun Basit Çözümleri

Telefonunuzun Wi-Fi sorunu olup olmadığını kontrol anlamak için birkaç basit adımı uygulayabilirsiniz. Gerekirse, bir servis merkezine başvurarak telefonunuzun Wi-Fi antenini kontrol ettirebilirsiniz. Hatta gerekiyorsa WİFİ anteninizi de değiştirebilirsiniz. Hasarlı bir anten, sinyal almayı zorlaştırabilir veya imkansız hale getirebilir.

Telefon WiFi bağlanmıyor, WİFİ bağlantı hatası sorununun çözümü için birkaç farklı yol deneyebilirsiniz. Bunun için bazı basit adımları uygulayarak bu sorunu çözebilirsiniz. Aşağıda sizin için çözüm yollarını adım adım paylaştık.

 • Wi-Fi'yi açıp kapatın,
 • Modem ve Router'ı yeniden başlatın,
 • Wi-Fi ağını yeniden seçin,
 • Uçak modunu kontrol ederek kapalı olduğudan emin olun
 • Güç tasarrufu ayarlarını kontrol ederek açıp kapatın,
 • Telefonunuzun Wi-Fi ayarlarından IP ayarlarını "Otomatik" olarak değiştirmeyi deneyin,
 • Cihaz yazılımını güncellemesini tamamlayın.

Bu yöntemleri denedikten sonra Wi-Fi sorunlarını düzeltemezseniz, Android telefonunuzdaki ağ ayarlarına girip sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Ayarlar menüsünden "Ağ ve İnternet" seçeneğine tıklamalısınız. Hemen ardından "Wi-Fi" bölümüne tıklamalısınız. Burada "Ağ Ayarlarını Sıfırla" ya da buna benzer bir seçeneği bulmalısınız. Bu işlem, ağ bağlantılarınızı sıfırlayarak sorununuzu kolay bir şekilde çözebilir.

Telefonun Wi-Fi Özelliğinin Açık Olduğundan Emin Olmalısınız

Kullanıcıların aslında "Telefon WiFi bağlanmıyor" sorunu yaşamadığını, sadece Wi-Fi özelliğini açmayı unutmalarının da bir neden olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle dışarıdan eve gelindiği zaman ilk birkaç saat boyunca Wi-Fi özelliğini açmayı unutmuş olabilirsiniz. Küçük bir kontrol yaparak, Wi-Fi özelliğini açık olduğundan emin olmalısınız. Eğer telefonunuzun Wifi özelliği açık olduğu halde hala bağlantı sorunu yaşıyorsanız diğer yöntemleri inceleyebilirsiniz.

Kablosuz Ağ Bağlantı Kapsamında Olduğunuzu Kontrol Edebilirsiniz

Telefonunuzda Wi-Fi bağlantı sorununun en yaygın nedenlerinden biri de kablosuz ağ kapsamının dışında olmak olabilir. Örneğin, evinizdeki modem salondayken ve siz birkaç oda uzaktayken akıllı telefonunuzla internete bağlanmaya çalışıyorsanız, bu sorun ile karşılaşabilirsiniz. Bu sorunu çözmek için bir Wi-Fi sinyal güçlendirici kullanmayı düşünebilirsiniz. Bu şekilde kablosuz ağ sinyalini güçlendirebilir ve daha uzak mesafelerden bile WiFi'ye sorunsuz bir şekilde bağlanabilirsiniz. Bu şekilde Telefonum WiFi'ye bağlanmıyor, WİFİ bağlantı sorununu çözebilirsiniz.

Cihazınızı Yeniden Başlatabilirsiniz

Wifi bağlanmıyor, Wifi bağlantı sorunu ile karşılaştığınızda etkili çözüm yollarından biri de genellikle kapatıp yeniden açmaktır. Çoğu zaman, dolu önbellek problemleri cihazın Wi-Fi’ye bağlanmaması gibi sorunlara neden olabilir. Ayrıca, sorun yaşadığınız ağın modeminin yeniden başlatılması da etkili bir yöntemlerden biri olabilir. Bu adımları takip ederek sorunu çözebilirsiniz.

Ağı Unuttuktan Sonra Ağa Yeniden Bağlanmayı Deneyebilirsiniz

Ağı unuttuktan sonra yeniden ağa bağlanma yöntemi de bu soruna çözüm olabilir. Akıllı telefonunuzun ağ ayarları sayfasına giriş yaparak sorun yaşadığınız ağı unut işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ağın şifresini girerek tekrar bağlandığınız zaman Telefonum WiFi'ye bağlanmıyor, WİFİ bağlantı sorununu çözülmüş olduğunu görebilirsiniz.

İşletim Sisteminizin Güncellediğinizden Emin Olduktan Sonra Yeniden Deneyebilirsiniz

Güncel olmayan işletim sistemi cihazlar için bir çok sorunun en büyük nedenlerinden biri olabilir. Güncel olmayan hiçbir cihaz sağlıklı çalışmayacağı için birtakım sorunlara sebebiyet verebilir. “Cihazım WiFi bağlanmıyor” sorunu yaşıyorsanız akıllı telefonunuzu güncelledikten sonra mümkünse modeminizi de güncelleyebilirsiniz. 

Konum Ayarlarını Kapatabilirsiniz

Akıllı telefonların konum servisleri, konum tespiti yapabilmek için genellikle Wi-Fi ağını kullanılır. Bu durumda fazla yük alan Wi-Fi ağı da haliyle bazı sorunlar yaratbilir. Konum ayarlarını kapatma işlemini tamamladıktan sonra sorun yaşadığınız ağa yeniden bağlanmayı deneyebilirsiniz. Eğer yaşadığınız sorun konum servisi kaynaklıysa bu sayede sorunu ortadan kaldırmış olabilirsiniz.

Ağ Ayarlarınızı Sıfırlayabilirsiniz

Ağ ayarlarını sıfırlama yöntemi genellikle en etkili çözüm yollarından biridir. Ancak bu işlem sonrası cihazınızda kayıtlı olan tüm Wi-Fi ağ bilgilerinin silineceğini unutmamalısınız. Bu durum marka ve modele göre farklılık gösterse de ağ ayarları sıfırlama seçeneği genel olarak cihaz sıfırlama sayfasında bulunur. Bu işlemi yapmadan önce tekrar bağlanmak istediğiniz tüm ağların şifrelerini bildiğinizden mutlaka emin olmalısınız. Bun işlemden sonra Telefonum WiFi'ye bağlanmıyor, WİFİ bağlantı sorununu çözebilirsiniz.

Telefonum Sık Sık Ağ Hatası Uyarısı Veriyor Ne Yapmalıyım?

Telefonunuzda "Telefon Ağ Hatası" uyarısı aldığınızda ilk olarak basit sorunları gidermek için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz. İlk olarak, telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin, çünkü bazen bu basit işlem sorunların çözülmesine yardımcı olabilir. Ardından, telefonunuzun SIM kartını kontrol edin ve doğru bir şekilde takılı olduğundan emin olun. Eğer hala ‘’Telefon ağ hatası uyarısı veriyor’’ sorunu yaşıyorsanız telefonunuzun uçak modunu açıp kapatmayı deneyin veya mobil veri bağlantısını geçici olarak kapatıp açın. Eğer bu adımlar sorunu çözmezse, operatörünüzün müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek daha fazla yardım alabilirsiniz ya da SIM kartınızın hasarlı olup olmadığını kontrol ettirebilirsiniz.

Telefonum Wi-Fi Bağlanmıyor Sorununun Sebepleri

Telefonunuzun işletim sistemindeki hatalar veya güncellemeler, Wi-Fi’ye bağlanma sorununa neden olabilir. Genellikle bir uygulamanın güncellenmesi veya işletim sisteminin yeni bir versiyona yükseltilmesi sonucunda olur. Yazılım hataları, Wi-Fi ayarlarındaki bozuklukları da içerebilir.

Telefonunuzun Wi-Fi anteni hasar görmüş olabilir, bu durum da bağlantı sorunlarına neden olabilir. Hasar, fiziksel bir darbe sonucunda veya iç bileşenlerdeki bir arıza nedeniyle oluşabilir. Bu tür hasarlar genellikle telefonun Wi-Fi sinyalini almasını veya iletmesini engeller.

Telefonunuzdaki yanlış ağ ayarları veya hatalı parolalar, Wi-Fi’ye bağlanma sorunlarına neden olabilir. Wi-Fi parolasını yanlış girme veya yanlış ağ türünü seçme gibi basit hatalar, bağlantı sorunlarına neden olabilir. Bunun yanı sıra, yanlış konfigüre edilmiş gelişmiş ağ ayarları da telefonumda wifi bağlanmıyor wifi bağlantı sorununa yol açabilir.