Anket

Sürdürülebilirlik Hedefleri

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği

Kadın çalışan oranı: %55


Nitelikli Eğitim

Her 100 tabletten 3'ü 5 ulusal vakıf aracılığıyla uzaktan eğitim için bağışlanıyor.

UNDP’nin belirlediği 17 maddelik 2030 sürdürülebilirlik hedeflerinden 2 tanesini Reeder olarak hedef edindik:

Nitelikli Eğitim ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği! Nitelikli Eğitim hedefimiz için her yıl bir köy okuluna bir teknoloji sınıfı kuruyoruz, her yıl 50 öğretmenimize tablet hediye ediyoruz ve her yıl 25 üniversitede gençlere ilham veriyoruz.

Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini DNA’mıza işledik:
hissedarlarımızın %63’ü, çalışanlarımızın %55’i ve 8 departman yöneticimizin 5’i kadın.

Sürdürülebilirlik Projelerimiz

Reeder ile Kızlar Kodlar!

"Reeder ile Kızlar Kodlar" projemizin başladığını gurur ve mutluluklar duyururuz! Proje kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile İstanbul, Gaziantep, Manisa, Mersin ve Samsun'da Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Liseleri'nde eğitim gören kızlarımız STEAM eğitim yaklaşımıyla, temel Maker eğitimleri eşliğinde geleceğin dünyasına hazırlanacak. Eğitim sertifikalarından staj olanaklarına, uygulamalı atölyelerden yazılım geliştirme & tasarım yarışmalarına... Geleceğin başarılı kadın yazılımcılarının, mühendislerinin ve bilim insanlarının her adımında yanındayız.

Geleceğin Adı Çocuk

Her çocuğun eşit şartlarda teknolojiye ulaşabilmesi için #GeleceğinAdıÇocuk adlı projeyle 23 Nisan'da çocukların tabletlere çizdiği resimlerle dijital bir eser ortaya çıkardık.

NFT platformu üzerinden satışa sunulan bu eserin geliri sayesinde TEGV ile birlikte 101 çocuğun eğitim masraflarını karşıladık.

Minik Ellerden Büyük Hediyeler

24 Kasım Öğretmenler Günü'nde "Gelişime Dahil ol, İlerlemeyi sürdür ve Mutlu Et!" mottosuyla hazırladığımız kampanyada ilkokul öğrencilerini öğretmenleriyle birlikte Samsun'daki fabrikamızda ağırladık. Samsunlu öğrenciler fabrikadaki mühendislerle birlikte üretim bandına geçerek, öğretmenlerine reeder telefon yaptılar ve yaptıkları telefonları öğretmenlerine hediye ettiler.

Her Köy Okuluna Bir Teknoloji Sınıfı

Eğitim inisiyatifi "Her Köy Okuluna Bir Teknoloji Sınıfı" hayaliyle 23 Nisan 2015'te yola çıktık. TÜRK KIZILAYI ile birlikte köy okullarını gezerek, öğretmen ve öğrencilerimize teknolojiyi daha ulaşılabilir kıldık.

Aldığınız her reeder ürünü Türkiye'nin geleceği çocuklarımızı geleceğin teknolojisiyle buluşturmamızı sağlıyor.

Yukarı git