0%

S23 Hücresel Veri Sorunu Nasıl Çözülür?

Android cihazınızdaki bir uygulama veya web sitesi aracılığıyla internete erişemiyorsanız, cihazınızda ağ bağlantısı problemi yaşıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayınız:

Cihazınızı yeniden başlatın. Basit görünebilir, ancak bazen kötü bir bağlantıyı düzeltmek için tek yapılması gereken şey bu olabilir.

Yeniden başlatma işe yaramazsa kablosuz ağ ve mobil veri arasında geçiş yapın:Ayarlar uygulamanızı açıp Ağ ve internet ya da Bağlantılar'a dokunun. Cihazınıza bağlı olarak bu seçenekler farklı olabilir.

Kablosuz bağlantıyı kapatıp mobil veriyi açın ve herhangi bir fark olup olmadığını kontrol edin.

Herhangi bir fark yoksa mobil veriyi kapatıp kablosuz bağlantıyı açın ve tekrar kontrol edin.

Aşağıdaki sorun giderme adımlarını deneyin.

 1. Yazılım güncellemelerini kontrol edin.
 2. Sim kartınızın eski olmadığından emin olun.
 3. Bulunduğunuz konumun sinyal seviyesini kontrol edin.
 4. Operatörünüzle ilgili bir arıza olabilir, iletişime geçin.

Tüm bunlar dışında hücresel veri sorunu için:

S23 model bir telefon olduğunu düşünerek, hücresel veri sorunları genellikle birkaç farklı sebepten kaynaklanabilir. İşte bu tür sorunları çözmek için bazı genel öneriler:

 • Uçak Modunu Kontrol Edin: Telefonunuzun uçak modu açık olup olmadığını kontrol edin. Uçak modu açık olduğunda, hücresel veri bağlantısı kapatılır.
 • Hücresel Veri Bağlantısını Kontrol Edin: Ayarlar menüsünden "Bağlantılar" veya "Ağ ve İnternet" bölümüne gidin. Mobil ağ veya hücresel veri seçeneklerini bulun ve etkin olup olmadığını kontrol edin. Eğer kapalıysa, açın.
 • Operatör Sinyali: Telefonunuzun ekranında operatör sinyali olup olmadığını kontrol edin. Eğer sinyal yoksa, bölgenizde operatör sorunu olabilir. Bu durumda, operatörünüzle iletişime geçmek en iyi çözüm olabilir.
 • Roaming Ayarları: Eğer yurtdışında iseniz, roaming ayarlarını kontrol edin. Hücresel veri kullanımı için roaming özelliğinin etkin olması gerekiyor.
 • Veri Sınırlarını Kontrol Edin: Ayarlar > Bağlantılar > Mobil Ağlar veya benzer bir menüden, veri kullanım sınırlarınızı kontrol edin. Belirli bir veri sınırına ulaştıysanız, hücresel veri bağlantınız otomatik olarak kapatılabilir.
 • Telefonu Yeniden Başlatın: Telefonunuzu yeniden başlatmak, bazı bağlantı sorunlarını çözebilir. Güç düğmesine basılı tutun ve ardından "Yeniden Başlat" seçeneğini seçin.
 • APN Ayarlarını Kontrol Edin: Telefonunuzun Ayarlar > Bağlantılar > Mobil Ağlar > Erişim Noktaları (APN) bölümünden APN ayarlarını kontrol edin. Eğer doğru değilse, operatörünüzün sağladığı doğru APN bilgilerini kullanın.
 • Yazılım Güncellemelerini Kontrol Edin: Telefonunuzun işletim sisteminin güncel olup olmadığını kontrol edin. Güncel değilse, telefonunuzu en son yazılım sürümüne güncelleyin.

Eğer bu adımlarHücresel veri açık olmasına rağmen internete giremiyorum sorununu çözmezse, operatörünüzle iletişime geçmek veya telefonunuzun teknik destek ekibiyle görüşmek en iyi seçenek olabilir.

Bütün bu adımların doğru ilerlediğinden emin olmanıza rağmen sorun devam ediyorsa cihazınıza teknik servis ve müşteri hizmetleri desteği alabilmek için https://reeder.com.tr/bize-ulasin adresini ziyaret edebilirsiniz.