0%

 

Eğer cihazınız 3G'den 4.5G'ye geçiş yapamıyorsa, öncelikle şu adımları gözden geçirmeniz önemlidir. İlk olarak, cihazınızın teknik özelliklerini kontrol edin ve 4.5G ağlarına uygun olup olmadığını doğrulayın. Daha sonra cihazınızın 4.5G desteklemesi gerekiyor ve desteklemiyorsa, maalesef 4.5G hızlarından yararlanmanız mümkün olmayabilir.

Eğer cihazınız 4.5G destekliyorsa ve hala geçiş yapamıyorsa, SIM kartınızı kontrol edin ve 4.5G hizmetine abone olup olmadığınızı doğrulayın. 4.5G hizmetinden yararlanmak için operatörünüzle iletişime geçerek 4.5G aboneliğinizi aktif hale getirmeniz gerekebilir.

Ayrıca, cihazınızın ağ ayarlarını kontrol etmelisiniz ve otomatik ağ seçeneğini seçtiğinizden emin olmalısınız. Cihazlar genellikle otomatik olarak en iyi kullanılabilir ağı seçer, ancak manuel ayarlarda bir hata olmuş olabilir.

Tüm bunlarla birlikte ''cihazım 3g'den 4.5 g'ye geçiş yapamıyor ne yapmalıyım'' sorunu için cihazınızın yazılım güncellemelerini kontrol edin. Güncel olmayan yazılımlar bazen ağ bağlantı sorunlarına neden olabilir. Cihazınızın güncel olduğundan emin olmak için ayarlar bölümünden yazılım güncellemelerini kontrol edebilirsiniz.

Eğer bu adımlar sorunu çözmezse, ''cihazım 3g'den 4.5 g'ye geçiş yapamıyor ne yapmalıyım'' sorunu için operatörünüzün müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek detaylı teknik destek alabilir ve sorununuzu çözmek için yardım isteyebilirsiniz. Unutmayın ki, her operatörün teknik gereksinimleri farklı olabilir, bu nedenle operatörünüzün önerilerini de dikkate almak önemlidir.

''Cihazım 3g'den 4.5 g'ye geçiş yapamıyor ne yapmalıyım?'' sorunu için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

P13 Blue Max 128 GB 2022 Cihazım 3G'den 4.5 G'ye Geçiş Yapamıyor Ne Yapmalıyım?

P13 Blue Max 128 GB 2022, P13 Blue Max Lite 2022, P13 Blue Max Pro Lite 2022 Cihazınızda 3G'den 4.5 G (LTE)'ye geçiş yapamama ,mobil veriyi açtığınız halde whatsapp üzerinden mesajlarınızın geç gitmesi, internet bağlantı hızınızın yavaş olması ve internet kopukluğu gibi sorunları yaşıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayınız.

İlk olarak bildirim panelini aşağı kaydırarak açınız.

LTE SIM butonuna tıklayarak açık hale getiriniz.

Yapılan işlemden sonra LTE aktifleşir. 

İlgili sorunun çözüm videosu için tıklayınız