HAFIZA KARTINDAN CİHAZ HAFIZASINA NASIL DOSYA KOPYALABİLİRİM?

 

1.ADIM;


Bu aşamada cihaza harici depolama alanından dahili depolama alanına nasıl dosya aktarımı sağlanır görsel bir şekilde anlatımı sağlanacaktır. Öncelikle yapmanız gerek cihazınızda tuş kilidi var ise tuş kilidinizi açın. Hafıza kartınızı cihazınıza taktıktan sonra menü kısmından Files seçeneğine giriş yapınız.

2.ADIM;


Files seçeneğine giriş yaptıktan sonra karşınıza yeni bir sayfa çıkacaktır. Burada ise hafıza kartını cihazınız gördükten sonra aşağıdaki görselde görmüş olduğunuz gibi seçenek çıkacaktır. Öncelikle yapmanız gereken hafıza kartı içindeki dosyalara erişim sağlamanız gerekmektedir.

3.ADIM;


Örnek olarak aşağıda görsel anlatım şeklinde sırayla ilerleyelim. Öncelikle hafıza kartından cihaz hafızasına kopyalamak istediğiniz dosya üzerine gelerek birkaç saniye basılı tutun.
Seçmiş olduğunuz dosya sağ kısımda mavi tik olarak okey verdikten sonra sağ üst köşede bulunan 3 nokta üst üste olan seçeneğe tıklayınız.

4.ADIM;


Bu seçeneğe giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan sayfada ise Şuraya kopyala Seçeneğine giriş yapınız.

5.ADIM;


Daha sonra aşağıdaki gibi Dahili Depolama alanını seçmeniz gerekmektedir

6.ADIM;


Dahili Depolama alanına giriş yaptıktan sonra kopyalamak istediğiniz dosyayı nereye kopyalayacağınıza dair dosya konumu seçmeniz gerekmektedir. Örneğin Download klasörüne kopyalamak istiyorsanız seçin ve aşağıdaki Buraya Kopyala seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. İşleminiz başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.