Cihaz Batarya Ve Şarj Sorunları Testi Hakkında

 

Merhaba,

Reeder cihazlarınızın şarj olma ve deşarj olma sürenizi aşağıdaki uygulama yöntemi ile test edebilirsiniz.

Battery Log isimli uygulama cihazımızın şarj olurken ve deşarj sırasındaki batarya geçiş sürelerini kaydetmektedir.

Bu uygulama ile elde ettiğiniz veriler sayesinde cihazınızda şarj sorunu olup olmadığı hakkında bilgi sahibi olabilir ve teknik ekiplerimiz ile bu verileri paylaşarak cihaz şarj problemlerinizin daha hızlı ve kesin sonuçlandırılmasını sağlayabilirsiniz.

Battery Log uygulamasına ulaşmak için;

https://apkpure.com/battery-log/kr.hwangti.batterylog

  1. bir yöntem olarak Google play store dan yükleyebilirsiniz.

 Cihazınızın geç şarj olma gibi sorunları hızlı olarak çözmek için yöntemleri uygulayabilir. Yâda teknik servislerimizden destek alabilirsiniz.

 

Telefonumun yada tabletimin şarj dolmuyor, uzun süre şarjda fakat %40..v.s  geçmiyor Ne yapabilirim?

 

  • Bu durumla karşılaştığınızda ilk olarak usb kablonuzu yada type c kablonuzu değiştirerek test etmeniz gerekmektedir. Şarjdayken kullanım sonucu yada fiziksel esnetmeye bağlı olarak kablolar iç kısımlarından zarar görmektedir. Bu zararda kablonun voltajı sağlıklı olarak telefona ulaşmamasına sebep olmaktadır.
  • Cihaz adaptörünüz priz elektrik voltajlarından dolayı zarar görmüş olabilir. Adaptörünüzde yazan çıkış voltaj değerlerine göre başka adaptörler ile test edebilirsiniz. (Örnek çıkış değeri: 5volt 2 amper )
  • Cihaz şarj konektörlerinin kontrolünün sağlanması. Cihazın şarj giriş portlarının fiziksel esnetmeye bağlı olarak zarar görebilmektedir, bu zarar cihazın şarj olmamasına temassızlık yapmasına, doluyor gibi gözükmesine fakat doldurmamasına sebebiyet vermektedir. Aşağıdaki örnekte sağlıklı usb portu ve arızalı usb portu görebilirsiniz.

 

TYPE C GİRİŞLERİ HAKKINDA ÖRNEK GÖRSELLER

 

Yan tarafta görmüş olduğunuz type c girişinde veri yolları pininde hasar mevcuttur

Sağlıklı çalışan type c portu, resimde görüldüğü gibi veri yolları pimleri sabit ve deformasyona uğramamış.

 

MİCRO USB GİRİŞLERİ HAKKINDA ÖRNEK GÖRSELLER

Yan fotoğraf da görüldüğü gibi usb port hasarlıdır. Pimler fiziksel zorlama sonucunda hasar görmüştür.

Sağlam çalışan veri yolları pimleri sağlıklı durumda olan usb port.

 Yukarıda belirtilen durumlar dışında usb port fiziksel hasara uğradığı zaman ana kart bağlantı noktalarının hasar görüldüğü durumlarda meydana gelmektedir.

  • Yukarıdaki adımları izlemenize rağmen sorun devam ediyorsa son olarak cihazın yazılım güncellemelerini kontrol edebilirsiniz. Cihazınızın şarjının hızlı bitme durumu yazılım güncellemesi ile düzebilmektedir. Lütfen reeder destek sayfamızdan yazılım güncellemelerini ve sıkça sorulan soruları kontrol ediniz.

Tüm denemelerinize rağmen sorun çözülmemekte ise size en yakın teknik servisimize ürün gönderimi yaparak destek alabilirsiniz.