Bluetooth ile Dosya(mp3.pdf.doc.vb.) Aktarımı

 

Merhaba,

İki android işletim cihaz arasında bluetooth bağlantısı ile dosya aktarımı yapabilmek için aşağıda ki adımları uygulamanız gerekiyor.

1.) İlk olarak cihazın ayarlar kısmına girmeniz gerekiyor.
2.) Ayarlar kısmına girdikten sonra karşınıza gelen Bluetooth sekmesinin üzerine basmanız gerekiyor.3.) Bluetooth kısmına girdiğiniz de aşağıda ki resimde belirtildiği gibi sağ üst kısımda bulunan ibareye basıp Bluetooth özelliğini aktif etmeniz gerekiyor.4.) İki cihaza da aynı işlemi yaptıktan sonra, cihazları birbirine eşleştirmeniz gerekiyor. Karşıda ki cihazın isiminin üzerine bastığınız zaman eşleşme kodu gelecektir. 5.) Cihazların eşleştirmesi onayladığınız karşınıza aşağıda ki fotoğrafta ki gibi ''Eşleştirilen Cihazlar'' başlığı altında cihaz ismi çıkacaktır. Artık cihazlar arası dosya aktarımı yapabilirsiniz.6.) Cihazlar eşleşti ve dosya göndermek için hazır bir vaziyette, şimdi göndermek istediğimiz dosyanın ana konumuna ulaşmamız gerekiyor.Bunun için Dosya yöneticisi (Explorer) kısmına girmeniz gerekiyor.7.) Bu kısımda cihazınızın hafıza bölümleri yer almaktadır. Eğer göndermek istediğiniz dosya Dahili hafızada ise en üstte ki , sd kart içerisinde ise Sd kart kısmına girmeniz gerekiyor.8.) Göndermek istediğiniz dosyanın konumunu bulmanız önemli bir adımdır. Örnek olarak Music klasörünün içinde bir mp3 dosyamız mevcut bunu Bluetooth ile göndereceğiz. Aşağıda ki fotoğrafta ki gibi Music klasörüne giriyoruz.9.) Daha sonra göndermek istediğimiz dosyayı buluyoruz.10.) Daha sonra dosyanın üzerine basılı tutup menü gelene kadar parmağımızı çekmiyoruz. Ve Send (Gönder ) butonuna basıyoruz.

11.) Karşımıza göndermek istediğimiz yöntemler çıkacaktır. Burada Bluetooth seçeneğine gelip ''Sadece Bir Defa'' kısmının üzerine basıyoruz.12.) Karşımıza eşleştirmiş olduğunuz cihazların listesi gelecektir. Buradan göndermek istediğimiz cihazın üzerine basıyoruz.13.) Yukarıda belirtilen işlemleri yaptığınızda dosya aktarımı başlayacaktır. Bu işlemleri adım adım yaptığınız sürece kesinlikle hata ile karşılaşmayacaksınız.
Saygılarımla