0%

P13 Blue Max 128 GB 2022 Cihazımda Dokunmatik Sorunu Yaşıyorum Ne Yapmalıyım?

Cihazınızı oda sıcaklığında kullandığınızdan emin olunuz. Dokunmatik ekranlar, en iyi 0°C ile 35°C arasındaki ortam sıcaklıklarında çalışır. Aşırı yüksek veya düşük sıcaklıklar cihazınızın dokunmatik ekranının düzgün çalışmamasına neden olabilir.

Kullanmadığınız uygulamaları kaldırınız. Arka planda etkinleştirilen ve işlemci kaynaklarının çoğunu tüketen bir uygulama arka planda kalır, bazıları çok büyük miktarda kaynak tüketir. Kaldıramadığı bir uygulama veya oyun yüklerken telefonunuzun bu hatayı vermesine neden olur.

Aksesuarınızı çıkarınız. Dokunmatik ekrana ekran koruyucu gibi aksesuarlar taktığınızda dokunmatik ekran düzgün çalışmayabilir. Koruyucu çıkartmalar gibi küçük çıkartmalar da dokunma hassasiyetini etkileyebilir. Bu ürünler ekrana takıldığında koruyucu cam veya film ekrana tam olarak yapışmayabilir. Bu nedenle, dokunmatik ekranın bazı bölgeleri dokunmayı algılamayabilir ve bazen yanıt verebilir, bazen de vermeyebilir. Aksesuar çıkarıldığında dokunma işlevi düzgün çalışıyorsa telefonunuzun dokunmatik ekranında herhangi bir sorun yoktur.

Ekranınızı temizleyiniz. Dokunmatik ekranının durumuna bakın, çatlamış, kırılmış ya da bazı malzemeler/lekeler dokunmatik ekranın çalışmasını etkileyebilir, iyice temizlemeye çalışın. Nemli ortamlarda ve su veya sıvı ile temas halinde dokunmatik ekranda fonksiyon bozuklukları olabilir. Cihaz sıvı ile temas ederse veya nemli ortamlarda kalırsa ekran komple çalışamayabilir veya dokunmatik sorunları ortaya çıkabilir.

Cihazınızı yeniden başlatınız.

Gerçekleştirmiş olduğunuz adımlara rağmen sorun yaşamaya devam ediyorsanız lütfen aşağıdaki adımları izleyiniz ve cihazınızın yazılımının güncel olduğundan emin olunuz.

İlk olarak uygulamalarınız içinde Ayarlar uygulamasına giriniz.

Ayarlar penceresi açıldıktan sonra aşağı ininiz ve Sistem seçeneğine basınız.

Açılan Sistem penceresinde en altta bulunan Gelişmiş seçeneğine basınız.

Daha sonra Sistem Güncellemesi seçeneğine basınız.

Açılan güncelleme penceresinde Güncellemeleri Denetle butonuna basarak sisteminizin güncel olup olmadığını öğrenebilir güncel değil ise Güncellemeleri Denetle butonu yerinde yer alacak olan Güncelle butonuna basarak güncelleme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Sorun yaşamaya devam ediyorsanız lütfen aşağıdaki linke tıklayınız ve adımları takip ederek sorununuzu çözecek olan yazılımı cihazınıza atınız.