0%

En İyi Cep Telefonu Duvar Kağıtları

Akıllı telefon kullanıcılarının, cihazlarını özelleştirmek ve kendi ruhlarını yansıtan bir tarza sokmak için başvurduğu en temel noktalardan bir tanesi de duvar kağıtlarını değiştirmektir. Duvar kağıtları iOS ve Android işletim sisteminin kendi özel marketleri tarafından da satılırken, bu duvar kağıtlarının birçoğu ücretli olduğu için kullanıcılar tarafından tercih edilmiyor. Ancak hem AppStore hem de Google Play gibi farklı uygulama marketleri üzerinden kullanıcıların ücretsiz ulaşabileceği yüzlerce farklı duvar kağıdı uygulaması bulunuyor. En iyi cep telefonu duvar kağıtları için siz de bu uygulamalardan birini cihazınıza yükleyerek, tüm duvar kağıtlarını gözden geçirebilirsiniz. Peki, günümüzün en çok tercih edilen duvar kağıdı uygulamaları nelerdir?

En İyi 10 Duvar Kağıdı Uygulaması

Hem iOS hem de Android işletim sistemine sahip cihazlar için özel olarak hazırlanan farklı duvar kağıdı uygulamaları bulunuyor. Bu uygulamalar sayesinde siz de normalde ücretli olarak kullanıcılara sunulan binlerce farklı duvar kağıdına ulaşabilir, böylece telefonunuzun duvar kağıdını kendi tarzınıza özel hale getirebilirsiniz. Tüm akıllı telefonlarda kendi standart duvar kağıdı ve tema seçenekleri bulunsa da, kimsenin kullanmadığı ve tam olarak tarzınızı yansıtan duvar kağıtlarına bu sayede çok daha rahat ulaşabilirsiniz. Duvar kağıdı uygulaması için cihazınızın işletim sistemine göre AppStore ya da Google Play üzerinden farklı uygulamaları arayarak ücretsiz şekilde binlerce farklı duvar kağıdına ulaşabilirsiniz. Peki, en iyi duvar kağıdı uygulamaları hangileridir?

HD Telefon Duvar Kağıtları

Hem iOS hem de Android işletim sistemine uygun olarak tasarlanan farklı duvar kağıdı uygulamaları sayesinde siz de normalde ücretsiz olan birçok duvar kağıdına, bu uygulamalar sayesinde ücretsiz şekilde ulaşabilirsiniz. Duvar kağıdı uygulamaları, her akıllı telefonun ekran çözünürlüğü ve büyüklüğüne göre tasarlanmakta, bu sayede duvar kağıdı ile ekran uyuşmazlığı da ortadan kaldırılmaktadır. Günümüzde HD telefon duvar kağıtları için en çok tercih edilen uygulamalar ise aşağıdaki şekilde sıralanmaktadır:

 • Reddit
 • ZEDGE
 • Walli
 • Black Art Wallpaper
 • Everpix 4k
 • Backdrops
 • Vellum
 • Walpy
 • DopeWalls
 • Papers.co

Bu uygulamalar sayesinde siz de tamamen ücretsiz şekilde akıllı telefonunuzun duvar kağıdını kendinize özel hale getirebilirsiniz. Uygulamalar içerisinde binlerce farklı HD ve 4k duvar kağıtları bulunmaktadır. Kendinize uygun kategorilere giriş yaparak, hoşunuza gidecek yüzlerce farklı duvar kağıdını bir arada görüntüleyebilir, bu sayede kendinize uygun duvar kağıtlarına sadece birkaç dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Peki, yukarıda verilen uygulamaların kendi içerisinde kullanıcılara sundukları avantajlar nelerdir?

 • Reddit

Her ne kadar direkt olarak duvar kağıdı için bir platform olmasa da Reddit, farklı kullanıcıların konu açarak bunun altında konuşabildiği, bir nevi Ekşisözlük ya da İncisözlük platformlarının uluslararası versiyonu. Reddit üzerinden 4k Wallpapers ve benzeri konu başlıklarını takip ederek, benzersiz duvar kağıtlarına erişmeniz mümkün. 

 • ZEDGE

ZEDGE, hem iOS hem de Android için tasarlanan yapısı sayesinde dünyada en çok tercih edilen duvar kağıdı uygulamaları arasında yer alıyor. Yıllardan bu yana gelişmeye devam eden uygulama içerisinde yüzlerce farklı kategoride, milyonlarca duvar kağıdı bulunuyor. Bu sayede siz de hem kilit ekranında hem de ana ekranda kullanabileceğiniz birbirinden benzersiz duvar kağıtlarına sahip olabilirsiniz. ZEDGE’nin diğer uygulamalara kıyasla en büyük farkı, standart duvar kağıtlarından farklı olarak Live Wallpaper şeklinde, hareketli telefon duvar kağıtları da barındırmasıdır. Bu sayede siz de duvar kağıdı olarak hareketli resimleri ve GİF’leri kullanabilirsiniz. Aynı zamanda duvar kağıtlarını istediğiniz gibi keserek ZEDGE üzerinden yeniden düzenleme de yapabilirsiniz. Uygulamanın, diğer duvar kağıdı uygulamalarına kıyasla bir diğer avantajı ise ZEDGE’de sevdiğiniz bir duvar kağıdını direkt olarak arkadaşlarınız ile paylaşabiliyor olmanız. 

 • Walli

Walli de ZEDGE ile benzer şekilde hem iOS hem de Android kullanıcıları tarafından kullanılabilen duvar kağıdı uygulamaları arasında yer alıyor. HD duvar kağıtlarının yanı sıra 4k çözünürlükte de duvar kağıtları bulabileceğiniz Walli’ye tüm kullanıcılar kendi duvar kağıtlarını da yükleyebiliyor. Böylece ücretsiz olarak Walli ile elde edebileceğiniz duvar kağıtları sayesinde bireysel sanatçılara ve grafik tasarımcılara da destek verebilirsiniz. 

 • Black Art Wallpaper

Dark Art Wallpaper, diğer cep telefonu duvar kağıdı uygulamalarından farklı olarak genellikle siyah tema üzerinde duvar kağıtları sayesinde dikkat çekiyor. Siyahın zarafetini cep telefonunda da göstermek isteyen kullanıcılar için oldukça ideal olan Black Art Wallpaper üzerinde binlerce farklı duvar kağıdı bulabilirsiniz. Bununla birlikte uygulamanın otomatik olarak duvar kağıdı değiştirme özelliği sayesinde, duvar kağıtlarını değiştirmek için sadece Duvar Kağıdı Olarak Kullan butonuna dokunmanız yeterlidir. 

 • Everpix 4k

4k çözünürlüklü görselleri ile dikkat çeken Everpix üzerinde farklı birçok temaya uygun duvar kağıtlarına erişebilirsiniz. Çiçekli telefon duvar kağıtları ve diğer renkli temalı görseller, 4k çözünürlük avantajı ile Everpix 4k tarafından sunulmaktadır. Günlük olarak güncellenen en yeniler ve en çok tercih edilenler listesi sayesinde farklı duvar kağıtlarına da sadece uygulamanın ana paneli üzerinden erişebilirsiniz. 

 • Backdrops

Backdrops’u diğer duvar kağıdı uygulamalarından ayıran en temel özelliklerden bir tanesi, binlerce duvar kağıdı seçeneğine ek olarak uygulama içerisinde bulunan keşfet bölümü. Backdrops’un keşfet özelliği sayesinde farklı kullanıcıların tercih ettiği duvar kağıtlarını da görüntüleyebilir, bu sayede aklınıza gelmeyen birçok temayı arama bölümüne yazmadan bulabilirsiniz. Bununla birlikte Backdrops üzerinde tüm kullanıcıların görsel yükleme izni bulunmaktadır. Böylece siz de sevdiğiniz görsel ya da fotoğrafları Backdrops üzerinden diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz.

 • Vellum

Vellum’da yer alan ve günlük olarak güncellenen HD ve 4k çözünürlüklü telefon duvar kağıdı seçenekleri, diğer uygulamalara kıyasla daha detaylı arama bölümü ile dikkat çekiyor. Direkt olarak belirli bir tema ya da sözcük üzerinden duvar kağıdı araması yapabileceğiniz gibi uygulama üzerinde sadece renk belirterek de duvar kağıdı araması yapabilirsiniz. Genellikle daha canlı ve parlak renklerden ziyade Vellum’da dinlendirici ve rahatlatıcı temalar yer almaktadır. Ancak Vellum şu anlık sadece iOS platformu üzerinde hizmet vermektedir. 

 • Walpy

Duvar kağıdı uygulamaları arasında farklı türde kullanımı ile dikkat çeken Walpy, günün sizin belirlediğiniz saatlerinde yeni bir duvar kağıdı ile karşılaşmanızı sağlıyor. Diğer uygulamalarda duvar kağıdınızı değiştirmek için, işlemin aklınıza gelmesi gerekirken Walpy’de önceden ayarlanan alarm sistemi sayesinde sizin belirlediğiniz saatlerde uygulama direkt olarak daha önce görmediğiniz bir duvar kağıdını karşınıza çıkarıyor. Böylece siz de önceden belirlediğiniz periyotlarda yeni bir duvar kağıdı ile karşılaşabilirsiniz.

 • DopeWalls

Günlük olarak güncellenen duvar kağıdı listesi sayesinde DopeWalls, yüksek çözünürlüklü duvar kağıtlarına kolayca erişmenizi sağlıyor. Onlarca farklı kategori içerisinde binlerce duvar kağıdı seçeneğinin yanı sıra farklı ekran çözünürlüklerini de destekleyen DopeWalls ile duvar kağıdı yüklemenin yanı sıra kendi duvar kağıtlarınızı da farklı kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz. Ancak DopeWalls sadece Google Play üzerinden yüklenebilir olduğu için iOS kullanıcıları tarafından kullanılamıyor.

 • Papers.co

Papers.co da sadece iOS platformu üzerinden hizmet veren duvar kağıdı uygulamaları arasında yer alıyor. Papers.co’da sürekli olarak güncellenen duvar kağıdı seçenekleri sayesinde siz de aradığınız içeriklere sadece birkaç dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Detaylı arama bölümü sayesinde direkt olarak istediğiniz temaya uygun görsellere ulaşabilir, uygulama tarafından öneri olarak verilen kategorilerde arama yapabilirsiniz. Papers.co’nun kolay kullanıma uygun ara yüzü sayesinde duvar kağıtlarını akıllı telefonunuza yüklemek zorunda kalmadan duvar kağıdını direkt olarak uygulama üzerinden de değiştirebilirsiniz.