0%

Evinizde veya iş yerinizde bulunan şebeke elektriğinin düzensiz olması sebebiyle şarj kalitesi düşüş gösterir ve üründe ısınma yaratabilmektedir. Bulunduğunuz yerin elektrik dalgalanması sabit olması gerekmektedir. Tüm elektrikli ürünler için bu geçerlidir. Önlemini Regulator veya akım korumalı prizlerle sağlayabilirsiniz.

Hücresel veri kullanımında cihazınız uygulama bildirimleri, internette sörf vb. işlemleri yaparken wifiye göre daha fazla ısınacaktır. Buna işlemci ve ramin ısısı da eklendiğinde ısı haliyle artacak ve pil kullanımı buna bağlı olarak daha fazla olacaktır.

Şarjda kullanım esnasında cihazınızın normal kullanımdan daha fazla ısınması normal bir durumdur. Akım dolumu ısı yayan bir işlemdir. Cihazınızın bataryası hem akım verip hem akım çekeceği için haliyle fazla ısı yayacaktır. Bir de kullanım esnasında oluşan 3G modem, işlemci ve ram ısısı da bu ısının artmasını sağlayacaktır. 

Oyun oynama esnasında Cpu, Gpu ve ram oyuna göre yorulacağı için bir ısı meydana gelecektir. Özellikle Gpu oyun esnasında en çok ısınan parçadır.

Yukarıda belirtilen sorunlar dışında olağan olmayan ısınma sorunları da mevcuttur.

Bunların başlıcaları;

Virüsler, Arka planda çalışan uygulama sayısı ve çeşitli HW arızaları gelmektedir.

HW arızaları dışındaki bölümün çözümü için cihazlarımıza yeniden yazılım yüklemesi yapmaktayız.