0%

Hayatımızın her alanında internet gereklidir. Ancak her an internete ulaşmamız mümkün değildir. Elektrik kesintileri, internetin çekim sorunu, paket bitimi gibi internetsiz kalabileceğimiz birçok faktör bulunur. Bu engelleri göz önüne aldığımızda internetsiz kalmamız çok normaldir. Ancak internetsiz kalınca da yapabileceğimiz etkinlikler bulunmalıdır. Bunlardan biri de elbette ki oyunlardır. İnternetsiz kalındığında oynayabileceğimiz oyunların sayısı artık artmıştır. Metro gibi internetin bulunmadığı ve çekmeyen yolculuklarda vakit geçirmeniz için bu oyunlar devreye girer. Yaz tatillerinde memleket ziyaretlerimizde özellikle de çocuklar, internetsiz oyunlar sayesinde daha eğlenceli bir tatil geçirebilirler. İnternetiniz olsa bile çok tüketimi engeller veya kendiniz internet ortamından arınmak isterseniz Android telefonda oynayabileceğiniz en iyi internetsiz oyunları tercih edebiliriz.

Tellefonda oynayabileceğiniz en iyi internetsiz oyunlar şu şekiledir:

  • Sonic Dash
  • Eternium
  • Alto's Odyssey
  • Shadow Fight
  • Real Racing

En çok kullanılan işletim sistemlerinden biri tablet ve telefonlarda kullandığımız androidtir.Android telefonda oynayabileceğimiz en iyi internetsiz oyunları mevcuttur.Bu oyun çeşitliliklerinin arasında türüne göre bol ödül kazandıran, araba yarışı ya da dövüş gibi oyun türleri tercih edilir. İstenilen her türde Android telefonlar için internetsiz oyun bulmak çok kolaydır. Önemli olan istediğimiz oyun türünü seçmek. 

En İyi İnternetsiz Mobil Oyunlar 

En iyi İnternetsiz Mobil Oyunlar sayesinde internet kullanmadan, ücretsiz bir şekilde, internet kullanım hakkımızı bitirmeden internetsiz mobil oyunlaroynayabiliriz. Telefonumuzun çekmediği bölgelerde de bu tarz internetsiz mobil oyunlar can sıkıntımızı gidermesinde büyük rol oynar. Android ve İOS telefonlarda uygulamalardan indireceğimiz birçok oyun mevcuttur. Ancak kullanım oranı olarak Android telefon kullanıcı sayısı fazla olduğu için mobil oyun çeşitliliği Android uygulamalarda daha fazladır.  Bazı mobil oyunları indirebilmek için yüksek verilere ihtiyaç vardır. Ve bu oyunlara da sürekli güncelleme gelir. Sizlere tavsiyemiz oyun indirirken yada güncellerken Wİ-Fİ ‘ye bağlı olmanızdır. Oyun ayarlarından da güncelleme için yalnızca Wİ-Fİ’yi seçebilirsiniz. Bazı En iyi İnternetsiz Mobil Oyunlara örnek olarak Sonic Dash, Eternium, Alto's Odyssey, Shadow Fight, Real Racing verilebilir. İnternetsiz Araba yarışı oyunları, internetsiz savaş oyunları ve grafik temalı oyunları indirerek internetinizi harcamayıp istediğiniz kadar oynayabilirsiniz. Offline oyun olarak ta geçen mobil oyunlar günümüzde sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle yolculuklarda, şebekenin çekmediği yerlerde en iyi internetsiz mobil oyunlar ile eğlenceli vaktinizi geçirebilirsiniz.

Sonic Dash 

Sonic Dash oyunu Android telefonda oynayabileceğimiz en iyi internetsiz oyunları arasına girer. 100 Milyondan fazla indirmeye sahip Sonic Dash oyununu birçok kullanıcı tarafından tercih edilmiştir. Tek oyunculu, aksiyon ve koşu yarışı içerikli bu oyunu internetsiz, çevrimdışı oynayabilirsiniz. İndirme boyutu 117 Mb’tır. Sonic Dash oyunu Koşma oyunları kategorisinde ön sıralarda yer alır. 1991 yılından beri güncellenerek günümüze kadar gelen bu koşu oyunu bazı nesiller içinde çocukluk ve gençlik anılarını canlandırır. Sonic Dash parmağımızı kullanarak oyun sırasında karşımıza çıkan düşmanlarımızı yenebilir, hızlıca görevimizi tamamlayabiliriz. Oyunun isminden de gelen dash hareketi sayesinde altın halkaları toplayarak hakkımızı dash hareketinde kullanabiliriz. Bu altın halkalar sayesinde sadece dash hareketini yapmıyoruz. Fazladan can hakkı da ücretsiz olarak satın alabiliyoruz. Sonic Dash oyunu sonsuz koşu oyunlarına benziyor. Ancak Görevleri sınırlı kalabiliyor. Oyunda 3 adet alt ve 11 adet ana görev mevcut. Zengin grafikleri ve ilgi çekici sesleri sayesinde kullanıcıları sıkmadan uzun süre eğlenceli, internetsiz bir oyun hizmeti sunar.

Eternium 

Diğer bir internetsiz oyunumuzda Eternium’ dur. 10 milyondan fazla indirmeye sahip bu oyun için 142 MB veri ihtiyacınız bulunur. Ardından internetinizi kapatarak sürükleyici bir şekilde eğlenceli oyunu oynayabilirsiniz. Tek oyunculu, rol oyunu olarak adlandırılan aksiyon rol yapma oyunumuzdur. 3 farklı dünyada çeşitli görevlerde rol yaparak oyunu geçebilirsiniz.Karanlık dünya da insanların melekler ve şeytanlarla bir arada yaşadığı ortamda geçmektedir. Birçok karakter içeren ve her karakterin ortalama 18 farklı yeteneği bulunur. Yine parmaklarınızın hareketi sayesinde görevlerinizi geçebilirsiniz.Eternium sayesinde saatleriniz, haftalarınız hatta aylarınız eğlenceli bir şekilde rol yaparak geçecektir. Eternium oyunu ücretsizdir. Ekstra sunulan hizmetleri satın almak isterseniz de uygun fiyatlı ödeme yapabilirsiniz. RPG oyunları arasında ön sıralarda yer alır. Silah ve büyü yapabilmek için puan toplamak gerekir. Bu puanlar da eşya toplayarak sağlanır. Yapacağınız büyü ile iblis ordularını yok edebilirsiniz. Kontroller ve ilgi çekici grafikleri sayesinde bu rol yapma oyunu olan Eternium’u internetsiz bir şekilde oynayabilirsiniz.

Alto's Odyssey 

Alto's Odyssey oyunu Team Alto tarafından 2016 yılında geliştirilen bu oyunu 10 Milyondan fazla kullanıcı indirmiştir. 102 MB veriye sahip olan oyun için 4.5/5 oylama yapılmıştır. Bu oyun Alto's Adventure’ın devamıdır. Oyunun amacı sonsuz yolda kayak yapmaktır. Yine bir sonsuz koşu oyunu kategorisine girer. Bayır aşağı kayarak ilerleriz. Çöl temasını bizlere sevdirecek şekilde grafiklerle oyunu zenginleştirmişlerdir. Çöl bölgesinde bazı engeller bulunur. Bu engeller kanyonlara geldiğimizde uçurum olarak karşımıza çıkar. Bölgelerin bitişinde lemur ismi verilen karakterlerle karşılaşılır. Lemurlardan kurtulmak için hızlıca koşmanız gerekir. Kayan yıldızların ve kum fırtınalarının olduğu eğlenceli sonsuz koşu yarışında hızlı olmak sizi oyunu kazandırır. Kullanıcılar tarafından bu oyun Android telefonda oynayabileceğiniz en iyi internetsiz oyun sıralamasında yer alır. 

Shadow Fight 

Shadow Fight oyunu hem Android hem de İOS kullanıcıları tarafından oynanabilir. Dövüş oyunu kategorisinde yer alır. Karakterimiz ölümcül silahlar ve zırhlar sayesinde ilerler. Düşmanları yenmek için de dövüş sanatlarını kullanır. Yumruk ve tekme alanlarının bulunduğu ekrana basarak dövüş oyununu oynayabilirsiniz. 100 Milyondan fazla indirmeye sahip internetsiz kullanılan bu oyun için 156 MB veri kullanmak gerekir. 4.6/5 üzerinden oylaması bulunur. Kullanıcılar tarafından çok sevilir. Şu an güncel olarak 2. Ve 3. Versiyonlarını oynayabilirsiniz. Oyunda para biri kazanarak karakterinizi güçlendirirsiniz. Böylelikle dövüş sırasında rakibini kolayca yenebilirsiniz. Mortal Kombat dövüş tarzı ile dövüşülür. Oldukça başarılı grafikleri ve sesleri ile sizi saatlerce kendine odaklayabilir. Android telefonda oynayabileceğiniz en iyi internetsiz oyun sıralamasında aynı şekilde yer alır.

Real Racing 

Real Racing internetsiz oyunu aynı şekilde yukarıda saydığımız oyunlar gibi popülerdir. 100 Milyondan fazla indirmeye sahip ve indirebilmek için 50 MB gibi düşük bir veriye ihtiyacımız vardır. Real Racing oyunu yarış oyunu kategorisinde yer alır. İnternetsiz bir şekilde ücretsiz oynayabilirsiniz. 4.5/5 üzerinden kullanıcılar tarafından oylandı. Bu da gösteriyor ki kullanıcıların beğenisini kazanmıştır. Oyunun şu an 3 sürümü bulunur. İlk sürümde 2009 yılında yayınlanmıştır. 2. sürümü de 2010 yılında kullanıcılara sunuldu. Şu an güncel olarak Real Racing 3 sürümü oynanır. Oyunu 20 farklı lokasyonda 45’ten fazla pist ve araç ile oynayabilirsiniz. Gerekli puan toplayarak araçların bakımını ve servisini yapmanız gerekir. Oyunun en çok sevilen yanı gerçek dünyadan gerçek araba ve pistlerle oynanmasıdır. Mesela Ferrari, Bugatti gibi markaların bulunduğu araçlar ile gerçek pistlerde yarışabilirsiniz. Araçlara istediğiniz kişileştirmeleri de yaparak zevkinize göre kullanırsınız. Fotoğraf modu özelliği ile de sosyal medyada bağlantınızı paylaşarak görselinizi arkadaşlarınıza sunabilirsiniz.