0%

P13 Blue Cihazımda Dokunmatik Çalışmıyor Ne Yapmalıyım?

Cihazınızı oda sıcaklığında kullandığınızdan emin olunuz. Dokunmatik ekranlar, en iyi 0°C ile 35°C arasındaki ortam sıcaklıklarında çalışır. Aşırı yüksek veya düşük sıcaklıklar cihazınızın dokunmatik ekranının düzgün çalışmamasına neden olabilir.

Kullanmadığınız uygulamaları kaldırınız. Arka planda etkinleştirilen ve işlemci kaynaklarının çoğunu tüketen bir uygulama arka planda kalır, bazıları çok büyük miktarda kaynak tüketir. Kaldıramadığı bir uygulama veya oyun yüklerken telefonunuzun bu hatayı vermesine neden olur.

Aksesuarınızı çıkarınız. Dokunmatik ekrana ekran koruyucu gibi aksesuarlar taktığınızda dokunmatik ekran düzgün çalışmayabilir. Koruyucu çıkartmalar gibi küçük çıkartmalar da dokunma hassasiyetini etkileyebilir. Bu ürünler ekrana takıldığında koruyucu cam veya film ekrana tam olarak yapışmayabilir. Bu nedenle, dokunmatik ekranın bazı bölgeleri dokunmayı algılamayabilir ve bazen yanıt verebilir, bazen de vermeyebilir. Aksesuar çıkarıldığında dokunma işlevi düzgün çalışıyorsa telefonunuzun dokunmatik ekranında herhangi bir sorun yoktur.

Ekranınızı temizleyiniz. Dokunmatik ekranının durumuna bakın, çatlamış, kırılmış ya da bazı malzemeler/lekeler dokunmatik ekranın çalışmasını etkileyebilir, iyice temizlemeye çalışın. Nemli ortamlarda ve su veya sıvı ile temas halinde dokunmatik ekranda fonksiyon bozuklukları olabilir. Cihaz sıvı ile temas ederse veya nemli ortamlarda kalırsa ekran komple çalışamayabilir veya dokunmatik sorunları ortaya çıkabilir.

Cihazınızı yeniden başlatınız.

Gerçekleştirmiş olduğunuz adımlara rağmen sorun yaşamaya devam ediyorsanız lütfen aşağıdaki adımları izleyiniz ve cihazınızın yazılımının güncel olduğundan emin olunuz.

P13 Blue Cihazlarda 20210719 yazılımında dokunmatik sorunu çözülmüştür.

İlk olarak uygulamalarınız içinde Ayarlar uygulamasına giriniz. Ayarlar penceresi açıldıktan sonra aşağı ininiz ve Sistem seçeneğine basınız.

Yazılım Güncelleme seçeneğine basınız.

Açılan güncelleme penceresinde Kontrol Etmek için Sallayın ya da Yazılım Güncelleme Kontrolü butonuna basarak sisteminizin güncel olup olmadığını öğrenebilir güncel değil ise buton yerinde yer alacak olan Güncelle butonuna basarak güncelleme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Gerçekleştirmiş olduğunuz adımlara rağmen sorun yaşamaya devam ediyorsanız lütfen aşağıdaki linke tıklayınız ve adımları takip ederek sorununuzu çözecek olan yazılımı cihazınıza atınız.

P13 Blue Cihazıma Nasıl Yazılım Atabilirim?