0%

P13 Blue 128 Gb 2022 Cihazımda Şebeke Sorunu Yaşıyorum Ne Yapmalıyım?

  • Uçak modunu açıp yeniden kapatınız.
  • Telefonunuzu yeniden başlatınız ya da kapatıp açınız. 
  • Metal ve manyetik aksesuarlar sinyalde parazite ve sinyalin zayıflamasına neden olabilir. Aksesuarları çıkartarak sorunun giderilip giderilmediğini kontrol ediniz. 
  • Yakınınızda yoğun nüfuslu çok sayıda yüksek binanın olduğu bölgeler gibi yerlerdeki bazı kapalı alanlarda telefon sinyali engellenebilir, bu da sinyalin zayıflamasına neden olur. Telefon sinyalinin normale dönüp dönmediğini kontrol etmek için açık bir alana gidiniz.
  • Operatörün ağ kapsama alanı bulunulan yere göre değişiklik göstermektedir. Genellikle tüm şehir içi yerler kapsama alanındadır fakat uzak olan bazı yerler kapsama alanında olmayabilir, bu da uzak yerlerde telefonun sinyal kalitesinin zayıflamasına neden olabilir. Sorunun kapsama alanının yetersizliğinden kaynaklanıp kaynaklanmadığını şu şekilde tespit edebilirsiniz: Telefon sinyalinin yalnızca belirli yerlerde mi zayıf olduğunu veya aynı operatöre ait SIM kart kullanan yakınlardaki kişilerin de sinyal kalitesi sorunları yaşayıp yaşamadığını kontrol ediniz.
  • Apn (Erişim Noktası Adı) ayarlarındaki hatalar cihazın internet erişimini kısıtlayabilir. Aşağıdaki linke tıklayarak apn ayarlarını sıfırlayarak operatör ayarlarınızı güncelleyebilirsiniz.

          Cihazımda Apn Ayarlarını Nasıl Sıfırlayabilirim?

  • SIM kartınız manuel olarak kesildiyse ya da eskidiyse SIM kart ve telefonunuz arasında zayıf bir temas yaratıp bu soruna yol açabilir. SIM kartınızı temizleyin ve tekrar deneyin. Operatörünüzün farklı bir SIM kartını kullanın veya SIM kartınızı başka bir telefona takın ve tekrar deneyin.Sorununuz hala devam ediyorsa SIM kartınızı değiştirmek için operatörünüzle iletişime geçin.
  • Cihazınızın yazılımının güncel olduğundan emin olunuz. P13 Blue Max 128 Gb 2022 Cihazlarda 20220624 yazılımında şebeke sorunu çözülmüştür.Cihazınızda bu sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki adımları izleyiniz ve cihazınızın yazılımının güncel olduğundan emin olunuz.

İlk olarak uygulamalarınız içinde Ayarlar uygulamasına giriniz.

Ayarlar penceresi açıldıktan sonra aşağı ininiz ve Sistem seçeneğine basınız.

Açılan Sistem penceresinde en altta bulunan Gelişmiş seçeneğine basınız.

Daha sonra Sistem Güncellemesi seçeneğine basınız.

Açılan güncelleme penceresinde Güncellemeleri Denetle butonuna basarak sisteminizin güncel olup olmadığını öğrenebilir güncel değil ise Güncellemeleri Denetle butonu yerinde yer alacak olan Güncelle butonuna basarak güncelleme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Gerçekleştirmiş olduğunuz adımlara rağmen sorun yaşamaya devam ediyorsanız lütfen aşağıdaki linke tıklayınız ve adımları takip ederek sorununuzu çözecek olan yazılımı cihazınıza atınız.